Tyndyryndy – do tańca!

tyndyryndy do tańca okładka WEB

in crudo i tradiradi

 Patronat medialny: patroni medialni

Przedstawiamy wybrane nagrania z dokumentacji dźwiękowej Klubu Tyndyryndy, realizowanej w latach 2012-13. Klub działa przy Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym od 2008 roku, a powstał z myślą o wykorzystaniu potencjału edukacyjnego jaki stwarza Festiwal poprzez zgromadzenie w jednym miejscu i czasie najwybitniejszych artystów muzyki wiejskiej oraz jej miłośników z różnych regionów Polski. W rozemocjonowanej atmosferze święta, czerwcowej aurze i magicznej przestrzeni miasteczka dzieci, młodzież i dorośli mogą poznawać wiejskie tradycje muzyczne w duchu szacunku dla oryginału zarówno na warsztatach jak i, co szczególnie ważne, w sytuacjach spontanicznych – na zabawach, pograjkach, targowisku instrumentów.
Wydawnictwo niniejsze stara się oddać atmosferę Klubu, w którym muzykanci czując się u siebie, na miejscu, bo grają nie po to, żeby się nagrywać, ale do tańca – tak jak najbardziej lubią. Płyta opowiada historie minione, ale też opowiada i przyszłe, bo traktuje nie o odchodzeniu tej muzyki , ale przede wszystkim o jej trwaniu. Symboliczne jest, że najstarszy jej bohater – skrzypek Tadeusz Kubiak z Mchowic to rocznik 1923, a najmłodszy – skrzypaczka Julia Migdalska z Warszawy to rocznik 2000.

Remigiusz Mazur-Hanaj – juror Festiwalu i pomysłodawca Klubu, Mateusz Niwiński – realizator klubu, Witold Roy Zalewski – pomysłodawca płyty, a także Tłoka In Crudo czyli przyjaciele i wolontariusze, bez których klub by nie istniał.
 

Płytę można kupić m.in na allegro.